Aktuální úprava stop

Pomozte nám informovat ostatní lyžaře jaký je aktuální stav stop v okolí Mariánských Lázních, jak se jelo, na co si dát pozor a podobně …

Svůj příspěvek vložíte bez přihlašování na této stránce!

Aktuální úpravu tras můžete také sledovat po kliknutí na mapu, která vás bude nejrychleji informovat o upravených trasách,  gis.kr-karlovarsky.cz – klikněte zde !!! 
avatar
97 Comment threads
80 Thread replies
28 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
153 Comment authors
Lad.. ŠkrochPetraTony GMartinLubos Recent comment authors
  Přihlásit k odběru  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Martin
Host
Martin

Běžkuje se vůbec leros v ML někde?

Titulek
Běžkování 2020
Lad.. Škroch
Host
Lad.. Škroch

Dnes Hřebenovka a Vlnitá sjízdná pro turistické nadšence. V 11,00 teplota cca 0 st.C, na úrovni vyhlídky sluníčko. Bohužel celá Hřebenovka projeta autem, část stopy prošli kolegové turisti bez běžek, nikde žadný padlý strom, sněhová vrstva 10 – 20cm. Ale co chceme při letošní zimě více? Pozor, kopeček cca 100 m ze sedla směrem na vyhlídku je dosti posázen kameny, doporučuji ten kousek jít pěšky.
Pozn.: přes noc na neděli se má oteplovat, tak sněhu bude zítra o trochu méně, ale věřím, že s “B” běžkami to dopoledne ještě půjde. Larry

Petra
Host
Petra

Bohužel, obleva rychle pokračuje … dnes brzy dopoledne jsem se ještě svezla na zbytcích sněhu od KV silnice kolem Homolky přes golf k Beskydu na rozcestí ke Kamzíku. Na loukách nic moc, místy tráva, v lesních usecích jakžtakž. Pro skate spíš nevhodné, pro klasiku o fous lepší. Paradoxně nejlépe to jelo na zasněžené asfaltce ke Kamzíkovi, ovšem jen cca 300 m, zbytek cesty je už téměř holý … aneb jaro je tu …

Tony G
Host
Tony G

Bežkuje, na kameňačkách, na golfu… Sněhu je prostě málo. Dnes jsem tam nakroutil cca 15 km na 12 jamce. Kluzal jsem skatem kolečko cca 8OOm. Jinak klasiku je možné i dál ale neprověřil jsem to. Klasikáře jsem tam ale viděl…..

Tomáš
Host
Tomáš

Je už na golfu sníh?

Titulek
Golfáč
Lubos
Host
Lubos

Minuly ctvrtek vetsinou v proslapnute stope golf-rajovska myslivna..samozrejme na stare lyze, ale dalo se..nejlepsi usek ve stinu lesa za homolkou a louky primo na golfu..pod stromy od myslivny smer smradoch spatne…dle kamery by to mohlo byt nyni zhruba podobne..zalezi jak bude sfoukano vetrem…

Petra
Host
Petra

Ahoj, sněhu je bohužel málo.
Já se včera jakž takž svezla bruslením od Smraďocha k Téčku a zpět k Farské kyselce a zase ke Smraďochu.
U bývalého Nimroda jsou zbytky sněhu, v lesních úsecích trochu víc, místy potůčky přes cestu, semtam led, někde padlé stromy.
Aneb pro odvážné a srdcaře.
Doporučuju Krušné hory, resp. Krušnohorskou lyžarskou magistrálu, nedá se nic dělat …
Letošní zimu jsem na kolečkových lyžích a víc než jindy v plaveckém bazénu, snad se dočkáme příště …

Ivca
Host
Ivca

Dá se ještě lyžovat v okolí Vysokého Sedla?

Titulek
Dotaz
Dotaz
Host
Dotaz

Dobrý den, na Kladské napadlo poměrně dost sněhu. Neuvažujete na víkend o protažení stop? I když tam možná budou popadané stromy. Popř. nemáte někdo aktuální informace, jak to vypadá na Hřebenovce a Vlnité? Dají se projet? Děkuji.

Titulek
Kladská
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Ahoj,
bohužel rolba musí jet po sněhu a tady sníh už není.Garáž je na Zádubu a jet po ose na Kladskou je nemožné.. Varianta jako se již to jednou stalo, že někdo zaplatí převoz na plošině , rolbu převezeme na Bašus, tam projedu Hřebenku a Zvlněnou je možná a rád vyhovím. Cenu transportu a čekací doby než znovu rolbu naložíme odhaduji k 10 000,-Kč.

Dotaz
Host
Dotaz

Děkuji za odpověď, doufala jsem, že se ještě svezu. Sněhové podmínky na Kladské byly letos vynikající. Bohužel zákaz vstupu do lesů nám letošní sezónu dost zkrátil. Díky za vaši práci, budu se těšit na další zimu.

Renata Lammelová
Host
Renata Lammelová

Proč jste tedy neupravovali stopu na Hřebenovce a Zvlněné, když po celé trase sníh byl? Dnes jsme byli na Hřebenovce, sněhu dost a padal, ale někomu se povedlo s traktorem a pluhem projet celý okruh od Uhlíře na Kladskou přes Vysoké Sedlo, to máte z vašich dotací nebo je to legrace?

Michal
Host
Michal

Renato ty jsi opravdu hloupá, vždyt’ je to nahoře jasně napsáno. Není sníh ,po kterém by se dalo těch 15 km ze Zádubu na Kladskou dojet.

Renata Lammelová
Host
Renata Lammelová

pardon, mě nešlo o to aby tam rolba jela, jen mi přišlo divné že to tam někdo dokonale zryl ačkoliv minulé roky v tuhle dobu se tam fungovalo normálně a je tam pořád dost sněhu…

Dotaz
Host
Dotaz

Souhlasím s Vámi, Renato. Taky nechápu, proč nemohli počkat třeba do konce března….

Honza
Host
Honza

😂😂😂😂

Honza
Host
Honza

Zdar..jak ro vypadá se snegem.na golfu?je tam keste neco?

Titulek
Jarni Golf
BezkarPlzen
Host
BezkarPlzen

Ahoj, ještě dnes dopoledne jsem se sklouzl po zbytcích sněhu a přehvapivě dobře. Trasa KV silnice -pod Homolkou-Rájovská myslivna-cca do půli cesty na Nimrod (tam spíše v koleji od traktoru) a zpět (šlo by i dále). Na otevřených loukách už prakticky nic není, ale utažená stopa ve stínu lesa s popraškem včerejsího sněhu zůstala. Šlo bruslit, často i OK stopa. Až na 2 krátká místa souvisle po sněhu. Na “B” lyžích v pohodě bez sundání. Prvni co půjde pryč je úsek prameniště Teplé-Rájovský vrch, který není ve stímu. Tak už bylo sněhu opravdu málo…
https://mapy.cz/s/3pxHB

nanni
Host
nanni

ahoj . díky. Zajímavé… byl jsem se tam toho 4.3. podívat, poprchávalo a rybník ze sněhu , tak jsem to vzdal , ale možná kousek dál by to ve stínu přecejen šlo. Kdyby ten vtipálek o Tatarstánu něco relevantního sdělil tak sem si mohl ušetřit cestu .. Psal jsem z mobilu za špatných světelných podmínek, překlepy přiznávám. Jeďte do Krkonoš , tam to je super – Mísečky- Benecko… Honza

Honza
Host
Honza

Ja z Tatarstana vy nezlobit, ze tak blbo psat ja Honza hloupy….

Honza
Host
Honza

Dekuji za odpověď…

Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Dnes byly projety stopy na skatei klasiku okolo golfu až k Rájovskému vršku. Kupodivu je to stále velmi dobré na to, jaké počasí panuje.Místy je potřeba nějaký hnědý flek objet ale tempo může zůstat při tom stejné.
Fotky z dnešního dne jsou na našem webu ve fotogalerii. (https://skinordicml.cz/fotogalerie/nggallery/foto/20190226-%C3%BAprava-stopy-)
JB

Titulek
Úprava 26.2.2019
Petrnml
Host
Petrnml

Diky !
Rano byva snih jeste zmrzly, dnes se dalo krasne dobruslit po planich az k Sitinam.

Petr

Jana
Host
Jana

Dobrý den, jak to vypadá dnes ve stopě ?

Titulek
titulek
Luboš
Host
Luboš

Dobrý den. Jak to dneske prosím ve stopě vypadá?

Titulek
Stav
Petra
Host
Petra

I já se projela z kopce jako namydlený blesk, resp. brzy dopoledne od KV silnice kolem Homolky přes golf k Polomu. Stopa tvrdá, velmi rychlá, sjezdy do oblouku či vjezdy ze slunných planí do lesa na jehličí jen pro odvážné 😊
Pěší zkratka ke Kamzíku je na lyžích sjízdná jen místy, převažuje led … Od Kamzíku přes Malé Švýcarsko už raději po svých …
Počasí však nádherné a odpolední srovnání mých starých kostí v městském bazénu ještě lepší … aneb lázeňský triatlon s přestávkou na kvalitní oběd v praxi …

Jarda
Host
Jarda

Ledova krusta vsude kolem, ze to serve klistry po par km. V lese tuny jehlici. Idelani je brusleni na volnych planich, nez to povoli (jede to jak utrzeny ze retezu). Objeli jsme z golfu kolecko pres Sítiny. Obcas nejake vytate misto, trava, ci srnci bobek. Skol!

Ski Nordic Mar. Lázně
Host
Ski Nordic Mar. Lázně

Po ránu tvrdá stopa…….

Martin Pošmura
Host
Martin Pošmura

Dneska jsem si projel okruh z Kladské přes Uhlíř, Hřebenovku a Vlnitou. Je vidět jak si chlapi mákli při odstraňování padlých stromů ze stopy. Celá trasa je v pohodě sjízdná i na bruslení. Díky.
V pasážích kde byly padlé stromy se musí opatrně. Sníh je pomalejší, není to na rychlostní rekordy ale na kondici v pohodě 😉

Titulek
20.2 Hřebenovka
Jarda
Host
Jarda

Odpoledne jsme se nádherně svezli z Golfu za Rajovskou hájenku – hned za rolbou. Opět velký dík chlapům na rolbě ! Starsi, ale pořád dobré tratě jsou na Sítiny a kolečko na Polom. Tam už ale začíná být problém s jehličím. Když v noci mrzne, chce to jet až odpoledne, až sníh změkne, hlavně s bruslačkama.

Titulek
19.2.19
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Dnes byly odstraněny z Hřebenky a Vlnité všechny popadané stromy a je na obou cestách vytvořena stopa. Bohužel někde zůstaly větvě pod sněhem a je třeba trochu dávat pozor. Pásy byla projeta spojka parkoviště -Hvězda. , tady tedy stopa chybí. Důvodem je to , že při pokusu o úpravu v mokrém sněhu jsme se zahrabali a prostě to nešlo. Také ještě není projeta Hrobecká cesta.
Za významnou pomoc při fyzicky nesmírně náročném prořezávání se popadanými stromy nutno poděkovat Lesům ČR, OZ Kladská, jmenovitě Ing.Liškovi a panu Richtrovi.Stejně tak dnes pomáhal i Ing. Tuháček.
jb

Titulek
Úprava 19.2
Mravenec
Host
Mravenec

Krásný den,
zítra máme v plánu etapu Golf – Kladská , prosím má někdo info ke stavu tratě ?
Díky moc

Titulek
Stav stopy
Miroslava
Host
Miroslava

Dneska to bylo fajn, místy rozbředlé a umrzlé, ale to počasí to kompenzuje.

Titulek
Miroslava
Verca
Host
Verca

Dobrý den,
prosim jak vypadají stopy Golf-Kladska? Není už vydreno a odtato?
Diky

Titulek
Stav trasy
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Dobrý den, veškeré stopy jsou bez problémů sjízdné. Sněhu je letos dostatek a přes noc stále mrzne. Pouze Hřebenovka a Vlnitá není sjízdná díky spadaným stromům i přes veškerou naší snahu stromy odklidit.
Ski Nordic ML

Petr
Host
Petr

Dobrý den,
Dnes jsem jel golf-Kladská-golf a je to pořád skvělé. Vydřené to zatím vůbec není.
Petr

Pavel
Host
Pavel

Vydřené to většinou není ale sníh je tuze pomalý a to i v lese, na loukách a volných prostranstvích je to ještě hoší. Dnes projeta trasa Bašus – Stoh – Téčko – Golf.

lída
Host
lída

Dobrý den,zítra bychom chtěly jet na běžkách z Golfu na Kladskou,můžete mi někdo říci jestli to bude možné,nechceme se ještě s běžkováním rozloučit je to tam u Vás super,díky moc za úpravy stop Lída

Titulek
host
Helix
Host
Helix

Dobrý večer,
všechny běžkaře zvu do staronově otevřené restaurace na Kladské č.p.8 hned naproti zastávky autobusů. Překvapí vás solidní ceny i chutné pokrmy.

Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Z Golfu můžete jet bez problémů na Kladskou přes Homolku, Rájovskou myslivnu, U Nimroda, Kameniště, Stoch a Bašus. Počítejte s proměnlivou kvalitou sněhu – ve stínu a po ránu umrzlo a na sluníčku a odpoledne měkký a tající sníh.
mp

Jirina
Host
Jirina

Jsou sjizdne i ostatni trate nebo pouze tato (zitra/pozitri)? Diky!

Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Dnes byl proveden pokus o odstranění stromů na Hřebence a Vlnité. Bylo nás 5, pan vedoucí polesí, profesionální dřevorubec, amaterský dřevorubec s pilou, pomocník a já rolbař. Dokázali jsem asi za 3 hodiny odstarnit pomocí pil, rolby-radlice asi 20 stromů ale podmínky jsou tak obtížné, že jsem to musel ukončit. Je to totiž činnost pro specializovanou firmu , naviják, veliky traktor etc. Roba v žádném případě jnemůže suplovat specializovanou lesní techniku.Na to je moc drahá .Neřeknu sem tam nějaký strom ale toto už hodně jde přes závit. Dnes jsme se dostali zhruba před altán, kde bylo 5 padlých stromů najednou… Číst vice »

Titulek
Kladská
Straka Jaroslav
Host
Straka Jaroslav

Vážený pane rolbaři, vina je jen a jen na vaší straně, kdyby jste jezdili pravidelně na Kladskou a stromy průběžně odklizeli jako tomu bylo celá léta před tím než jste tuto pro vás náročnou práci převzali vy,nemuselo to takto dopadnout. Neustále píšete jak něco na Kladske nejde, ale spíše si myslím že se nechce a proto to nejde.

Martin sajner
Host
Martin sajner

Pane Strako vezměte pilu, kapříka nebo motorovku a můžete vyraziti jako Dr.voštěp. Z vašeho příspěvku je cítit trochu nefalšovaného češství. Carpe Diem

Straka Jaroslav
Host
Straka Jaroslav

Vážený pane Sajnere, můžete mi odepsat kolikrát jste Vy nebo nějaký člen Ski Nordicu byli na Kladské přořezávat cestu pro rolbu? Děkuji za odpověď.

Karel Kakos
Host
Karel Kakos

Naprosto souhlasím,
měly nabrat lidi, nakoupit stroje a jezdit každý den.Ty fotky z dneška určitě nejsou z Hřebenky a chtějí to zmanipulovat. Dneska jsem to na běžkách projel a těch stromů je maximálně 40. Kdyby měly pořádný pily, tak to je za hodinu dvě hotový.Toho profesionálního dřevorubce bych rád viděl protože já tomu rozumym,

Marek Petruš
Host
Marek Petruš

Souhlasím s oběma názory. Když už si pánové ze Ski Nordicu na podzim odpracovali při přípravě tratí na zimu cca 350 brigádnických hodin, tak už jim nebude vadit trávit celé dny při dřevorubeckých prací. K tomu samozřejmě zaplatí Lesům ČR poplatek za zničené dřevo, které se musí rozřezat při uvolňování tratí. To vše určitě rádi udělají, abychom se mohli projet okruh kolem Lysiny.

Martin Pošmura
Host
Martin Pošmura

Dneska k večeru stopy super. Jen mě trochu děsí ty flíčky hlíny na pastvinách pod Homolkou. Sluníčko z nich udělá rychle fleky. V lese je ale sněhu dost a na Kladské víc než dost. Myslím že po oblevě už nehrozí pád stromů. Neplánujte projet opět Hřebenovku přes Vlnitou? Bylo by super si prodloužit sezonu.

Martin

Titulek
Stopy
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Plánujeme,
v pátek dám zprávu.

Papr
Host
Papr

Dobrý večer! Znamená to, že zvažujete úpravu stop v pátek ráno na páteční bězkování nebo dle páteční situace upravíte stopy na sobotu? Dík!

Ski nordic
Host
Ski nordic

Projet rolbou Hrebenku a Vlnitou je to nelmenší, je tam ale okolo 30 popadanych stromů…..Jak jsem jiz psal, vyckejte do odpoledne ale hlavne dnes tam nikdo nejezdete!!!!!
Jb

Martin Pošmura
Host
Martin Pošmura

Jsem lesák, pokud byste měli zájem, nabízím pomoc s dřevorubeckými pracemi . . .

Ski nordic
Host
Ski nordic

Dnes ve středu upraveno pro oba styly okoli golfu po Rajovsky vrch a take okruh Sítiny.
JB

Titulek
Úprava 13.2.
Josef
Host
Josef

Dnes doporučuji,bezvadná stopa

Titulek
Stopa
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Dnes projeto vše na Kladskou (Sítiny ne) , bohužel stopa je částečně zafoukaná a zasněžená.
jb

Titulek
Úprava 12.2.2019
Jarda
Host
Jarda

Přijeli jsme z Golfu – luxusní stopy na bruslačky i klasiku, jen místy tu nádheru na návětří zasypává nový sníh. Diiiky borcům na rolbě

Titulek
lyžník
Kamil
Host
Kamil

Dobrý den vyjela dnes rolba ? A jaký úsek se bude přitahovat? Děkuji

Titulek
Rolba
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

V úterý vyjede rolba v 8.30 za předpokladu, že bude alespon’ trochu mrznout

Titulek
Úprava 12.2
Irena
Host
Irena

ideálně by bylo projet trasy ve čtvrtek ráno, chceme si vzít dovolenou a vyrazit větší parta z práce 🙂

Josef
Host
Josef

Dobrý den, je to škoda dnes stopy neprojeté, zledovatělé. Z kopce nebezpečné, do kopce ve stopě téměř nemožné. Jel jsem kavárna, Rájov, Hamelika, hájenka, téčko, Polom, kavárna. Na bruslení ale ideální

Titulek
Pan
Adam Hloušek
Host
Adam Hloušek

Nebylo to zle, ale chtelo to jit hned rano. Projet by to asi neslo. Myslim, ze jak to bylo mekke, ze by se stav upravou jen zhorsil. Na skate to az na par mist bylo dobre, snih sice pomalejsi, ale hezke svezeni. Stopa na klasiku se hodne menila, od zmrzle, firn, zrcatka az po mydlo. Bez klistru ani ranu. Skin lyze 80-90% slusny odraz. Jeli jsme ze Zavisina, pres odpaliste, kolem Homole na Nimrod a zpet. V tydnu ma byt pres den nad nulou, v noci mraz. Takze mozna brzo rano by to slo. Odpoledne to bude hodne tect a… Číst vice »

Josef
Host
Josef

Dobrý den, jak to tam dnes vypadá?

Titulek
Josef
Katka
Host
Katka

Dobrý den,
prosím jak vypadají dneska stopy v té oblevě. Dá se jezdit?
Děkuji,Katka.

Titulek
Nedele- stopy
Renata
Host
Renata

Dobry den. Mam dotaz, zda je mozne v Mariankach, anebo nekde v okoli,pujcit bezky pro 15leteho klucinu? Stopy vypadaji bajecne, chystame se k Vam pristi tyden, ale nejsme kompletne vybaveni lyzemi…Dekuji za odpoved a preju vsem lyzarum pekne zimni podminky, Renata

Titulek
Dotaz ohledne pujceni bezek
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Ski servis Johanek……Koliba u sjezdovky. Predem radeji zamluvit.

Vladimír Černý
Host
Vladimír Černý

Dobrý den. Běžky a kompletní běžecké vybavení je možno zapůjčit v půjčovně Skiareálu Mariánky..fa. Yellow point – lyžařská škola, půjčovna u spodní stanice kabinkové lanové dráhy. telefon 602166640

Radek
Host
Radek

Dneska i včera perfektní stopy od Kladské až ke golfu! Chválím, kdyby to ještě aspoň měsíc vydrželo 😉

Titulek
Perfektní úprava tratí
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Chtěl bych pochválit Marka P. při vymýšlení, Míru. L při realizaci a vymyšlení dobře osazených rozcestníků na důležítých křižovatkách běžkařských stop. Ono to u nás někdy není jednoduché se vyznat , zejména když se kříží stopa s komunikací, či vůbec na krátké vzdálenosti nelze stopu vytvoři (vede tam jenom cesta či používaná silnice).
Tyto směrníky financoval Karlovarský kraj.

Titulek
Info
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Dnes v polednách projete vše až k rozcestí před Nimrodem. Sítiny drží dobře a ke Kladské je stopa také dobrá, tedy nebylo třeba ji znovu upravovat.
Projeto tedy jak pro klasiku , tak skate.

Titulek
Úprava 7.2.2019
EuA85
Host
EuA85

Díky za stopu na Sítiny – nádhera. Vzpomněl jsem si na to, když se běhalo Golf – Mnichov hospoda, zde 1-2 piva a zpátky. Stopa se tehdy musela šlapat.
Rosťa

Titulek
Rosťa
Ski Nordic Mar. Lázně
Host
Ski Nordic Mar. Lázně

Rosťo, ale Ty jsi nechtěl jet ani po 3 pivech…..pokaždé jsi k tomu musel dát aspoň 2 velké rumy 🙂 🙂

Verča
Host
Verča

Výborná stopa. Nádherné počasí,doslova idylické, bezvětří a slunce. Parkování bez problémů. Je opravdu dar mít na dosah tak udržovaný a krásný areál.

Titulek
Host
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Dnes v podvečer projeto rolbou pro oba styly vše po Kladskou a na druhou stranu i Sítinský okruh.
Pozor padají stromy, dva jsme rozřezávali za Kameništěm a jeden těsně před Kladskou- Stavebním dvorem.
jb

Titulek
Úprava 5.2.2019
Petr
Host
Petr

Sítiny super! Doporučuji všem, nádherné!
Když se jede brzo ráno, jsou vidět i stáda jelenů

JP...........
Host
JP...........

Dnes poprve a bylo to super. Jen jsem mel trochu problem s parkovanim a to byl vsedni den. Kde vsude lze parkovat?
Drzim palce, at vydrzi snih i oo vikendu.

Ski nordic
Host
Ski nordic

Parkovat lze u hostince U pejska a kočičky, dale na vypluženém parkovišti za točnou autobusu a na parkovišti golfoveho klubu…

Jirka
Host
Jirka

Ahoj Mám dotaz-když bych přijel do Mariánek vlakem,dostanu se z nádraží nějak do stopy? Třeba trolejbusem na konečnou a pak směrem na Polom a pod.?Nemyslím ale jít třeba 5 km pěšky po cestě,nebo čekat hodinu na autobus do Závišína…Děkuji Jirka

Titulek
Trasy
Míra
Host
Míra

Jirko moc obecný dotaz. Záleží kdy přijedeš. Na Závišín a Kladskou jezdí autobusy, a na Golf i MHD linka č.13 – viz také https://skinordicml.cz/aktualni-uprava-bezeckych-stop/#comment-41

Jirka
Host
Jirka

Míro myslím v sobotu.Že jede autobus do Závišína vím,ale čeká se v Lázních 1,5 hod. a pak je tam za 10 minut.Proto hledám,jak se dostat od nádraží do stopy.Myslím,že ani MHD na Golf nejede.Pěšky? Myslel jsem,zda se někde za Mariánkama nedá skočit na běžky a nějak se dostat do stopy.V kterémkoli místě…

Adam Hloušek
Host
Adam Hloušek

Pokud nechces cekat, tak me napada dostat se mhd c.13 na Kolibu ke sjezdovce a pak ty zbyly 2 km na golf dojit pesky. Pripadne se da jit na stopu, co je za rozhlednou Kamzik, to je bliz, ale horsi cesta a prudsi kopec…

Jirka
Host
Jirka

Díky za odpovědi,už to mám po kupě.Jde to tím autobusem č.13 Až do Závišína.Je tam 17 minut dostat se z nádraží na zastávku.Cca 300 metrů.Takže,bude-li vlak OK,tak dobrý…

Adam Hloušek
Host
Adam Hloušek

Ahoj Jirko, z autobusaku (vedle nadrazi) jezdi linkovy autobus na Zádub, Závišín. Podivej se na Idos.cz, jede nekolikrat za den tam i zpet…
A.

Martin Pošmura
Host
Martin Pošmura

Dneska paráda. Je fajn mít v regionu takhle kvalitně udržované tratě, děkujeme. Je v plánu projet trať od Rájovské myslivny na Kladskou?
Děkuji MP

Titulek
4.2
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Zítra po 14. vyjede rolba směr Rájovská -Kameniště-Stoh- Bašusovka-Kladská stavební dvúr.
jb

Dagmar Vopatová
Host
Dagmar Vopatová

DĚKUJEME!!!! Dnes v pondělí 4.2. luxusní stopy, nádherný sníh a sluníčko – paráda!!! Jak jsem odposlechla rozhovor mladíků z Prahy, u nás nádhera, lepší než na Šumavě nebo v Krušných horách. Dagmar*

Titulek
Děkujeme
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Dnes 4.2.2019 upraveno vše po Rájovský vrch pro oba styly.
JB

Titulek
Úprava 4.2.
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Bude-li předpověd’ pravdivá a zítra sněžit nebude, vyjede rolba okolo 9. hodiny
jb

Titulek
Úprava 4.2.2019
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Dopolední úprava bohužel zrušena….uvidíme odpoledne. Současný stav se rovná sněhové kalamitě. Hustě sněží a mohutně fouká.
PV

Titulek
Nedělní úprava
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Dnes v neděli 3.2. vyjede rolba v 10 hodin. Vzhledem k počasí objedeme pouze malou část v okolí golfového hřiště. Při neustálém projíždění stopy lyžaři snad nedojde k okamžitému zasněžení.
PV

Titulek
Nedělní úprava
Honza
Host
Honza

D.Den..Kluci ,máte opravdu dobrou vůli, to bych nečekal, že by vás dnes napadlo vyjet upravovat stopy, když se čeká taková nadílka…Jste draci..Ani se nedivím , že to bylo zrušeno..Neočekával bych tam ani moc běžkařů, kteří by to projížděli….Kdyby se zítra zadařilo alespoň v okolí Golfu… Bylo by super, ale sněžit bude asi také…Jinak všechna čest…Takhle upravené stopy (a dostatek sněhu) jako v minulé dny/týdny nepamatuji , dostanu se sem párkrát za sezonu…Moc děkuji.

Marta
Host
Marta

Dnes jsme prijeli s detmi ze Stribra a moc pekne se svezli. Deti jezdily na tom perfektne upravenem kolecku vedle golf. hriste a ja s manzelem stridave dal smerem jako na Kladskou. Podotykam ze i tam byly stopy perfektni. Skoda ze ma zitra hodne chumelit , tak radsi pojedeme na tu vasi sjezdovku. Lyzovani zdar a dekujeme.

Titulek
Diky
Matek
Host
Matek

Ve středu jsem byl u Vas v ML na běžkách. Super široké stopy, klasika i skate. nádherný sníh, lepší než Šumava nebo Krušné Hory. Pochvala pro tým co se o to stará. A spokojení by měly být i majitelé restauraci. Pokaždé dáme v ML jídlo, polévku, pivko, nebo kavici. MB Plzeň

Titulek
Díky...
Kožich a spol.
Host
Kožich a spol.

Moc jse nám líbyla stopa.

Titulek
Stopa poděkování
M.F.
Host
M.F.

Dnes 31.1. Nadherne svezeni, dekujeme za skvele upravene stopy panu Blazkovi. M.F. Plzen

Titulek
Stopy
Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Dnes upraveno vše od golfu po Kladskou, vylepšena hlavně stopa pro skate. Samozřejmě mimo zákazových zon. Navíc projet okruh k Sítinám.

Titulek
Úprava 31.1.2019
Vojtěch Legát
Host
Vojtěch Legát

Dobrý den, budete zítra upravovat stopy na skate a klasiku? Po dnešním sněžení předpokládám, že je vše zapadané. Děkuji

Titulek
Stav stop
Marek Petruš
Host
Marek Petruš

Milý Vojto,
ve 20:26 bylo psáno, že po sněžení bylo vše v okolí Golfu až po Rájovský vrch znovu upraveno. Sám jsem po nově upravených trasách jezdil (cca v 17:00) a bylo to perfektní svezení.
Marek Petruš

Vojtěch Legát
Host
Vojtěch Legát

Díky za odpověď, zmíněný příspěvek se tu objevil pravděpodobně zrovna ve chvíli, kdy jsem měl rozepsaný ten svůj, tudíž jsem si ho nevšiml. Omlouvám se se za nadbytečný dotaz a zítra se těším na lyžovačku. Ještě jednou díky, Vojta

Marek Petruš
Host
Marek Petruš

OK, myslel jsem si to. Skol

Ski Nordic
Host
Ski Nordic

Dnes v podvečer projeté rolbou ještě jednou vše okolo golfu až po Rájovský vrch. Skate i klasika.Tedy opraveny klasické stopy od nedisciplinovaných bruslařů. Nemůže přeci najednou udělat široký pruh pro skate a současně dvojstopu pro klasiku. Sám bruslím, tak prostě dám soupaž.
jb

Titulek
Úprava 29. podvečer
ski nordic
Host
ski nordic

Dnes dopoledne projeto rolbou vse po Basus a Kladskou. Hrebenka, Vlnita a Hrobecka pochopitelne ne. Bohuzel zacalo neplanovane huste snezit, tudis muze byt ze stopa odpoledne bude zafoukana a zasnezena. To je zejmena informace pro KT.
Jb

Titulek
uprava 29.
Petr
Host
Petr

Bohužel, stalo se tak.
V 11:15 hodin jsem jel okolo Homolky, jedna stopa v pořádku, druhá již méně, protože někteří bruslaři cítili potřebu rozbruslit ji. To přesto, že byla slyšet rolba, jak jede zpátky a vyrábí povrch pro bruslaře!
Zpátky jsem jel asi za hodinu, bohužel stopa již zasněžená, neboť během této hodiny napadlo 5-7 cm sněhu.
Dále bych chtěl upozornit na to, že i když je sněhu dost a na trase jsou jen 3-4 padlé stromy , tak nelze rolbou upravit trasu Kameniště-Strážiště-Farská kyselka-Smradˇoch-Nimrod. V prostoru Kameniště a Farské kyselky probíhá totiž těžba dřeva.
Petr Petruš

Ski Nordic Mar. Lázně
Host
Ski Nordic Mar. Lázně

DNES VYDAL MĚSTSKÝ ÚŘAD MARIÁNSKÉ LÁZNĚ ZÁKAZ VSTUPU DO LESNÍCH PROSTORŮ V OKOLÍ KLADSKÉ. TÝKÁ SE TO SAMOZŘEJMĚ I BĚŽKAŘSKÝCH TRAS HŘEBENKA A VLNITÁ. TRASY NEBUDOU PROTO UPRAVOVÁNY. ZÁKAZ PLATÍ AŽ DO ODVOLÁNÍ.
Petr Vodička

Titulek
ZÁKAZ VSTUPU DO LESNÍCH PROSTOR